Sisemised riskid metsakinnistu ostmisel

Metsa ABC
2 min readFeb 10, 2023

--

Teil võib olla raske mõista, kuidas metsakinnistut osta. Ei ole lihtne mõista, kuidas metsakinnistut omandada. Sel põhjusel oleme võtnud ühendust paljude maaomanike ja metsamajandajatega, et aidata meil mõista viise, kuidas metsakinnistut tõhusalt omada.

Selles jaotises mõistame ka sisemisi riske, mis võivad teile kohe metsakinnistu ostma asudes sattuda. Tavaliselt põhinevad riskid, mis võivad teie tegevust võltsida, metsamaa omandist ja sellega kaasnevatest finantsriskidest. Hea uudis, mis teil võib olla, on võimalus, mille abil saate hõlpsalt minimeerida arvukate sisemiste tõusude mõjuks.

metsakinnistu ost

Edaspidi on meie põhirõhk selleks, et aidata teil õigesti mõista riske, mis võivad teid selle ajal tabada metsakinnistu ost. Selles artiklis püüame oma parima, et mõista, kuidas sellistest finantsriskidest kõrvale kalduda

Domineeriv sisemine finantsrisk

Selles jaotises antakse teile piisavalt teavet, et mõista, kuidas saate hõlpsalt vältida finantsriske. Metsakinnistut ostes võib tekkida mitmeid finantsriske. Metsakinnistu on väärtuslik vara ka keskkonnaaspektide poolest. Seetõttu peate enne mis tahes otsuse tegemist hindama kõiki finantsriske.

Siin on mõned finantsriskid, millega võite kokku puutuda.

  • Enammaksmise oht

Esimene ja peamine oht, millega võite kokku puutuda, on enammaksmise oht. Metsakinnistu ostmine pole nii lihtne kui nutitelefoni ostmine. Leiate, et metsakinnistu ostmisel on väga vähe allikaid, kust leiate tegelikku usaldusväärset teavet.

Seetõttu on metsakinnistu tegelikku väärtust üsna keeruline määrata ning enammaksmise oht on ülikõrge. Enammaksmine on rahaline takistus, millest peate igal juhul üle saama.

Üks võimalus enammaksmise riski kõrvaldamiseks on saada potentsiaalseks maaomanikuks. Pärast maaomanikuks saamist saate hõlpsalt määrata metsa väärtuse ja jälgida kõiki oma varasemaid oste.

  • Suure tõenäosusega valelikviidsus

See finantsrisk tekib ainult ajal, mil müüja ei ole nõus maad müüma. Enamasti on nähtud, et maaomanikud ei ole nõus oma maad üldse müüma. Selle põhjuseks on asjaolu, et enamasti ei oota maaomanikud oma maa müüki üldse.

Seega võib tavaliselt kohata metsasaaduste tohutut hinnatõusu. Näete, et metsaomanikud on valmis oma toodangut müüma ainult hädaolukordadel.

Seetõttu on selline kauplemine seotud mittelikviidsete investeeringutega. Siin näete, et peate kulutama kõrgeid väärtusi kinnisvara eest, millel pole nii kõrget väärtust.

Edaspidi saab selle riski maandamiseks tegelikult oma raha investeerida metsamaterjali, mis on siis, kui maaomanik müüb kogu vara. Lisaks sellele veel ühele ideele, mida saate rakendada, on korraliku finantsplaani koostamine.

Nii saate hõlpsalt valmistuda kõigi oma rahaliste vajaduste rahuldamiseks. Ühtse planeerimise abil saate oma rahalise positsiooni hõlpsalt ilma suurema vaevata kindlustada.

Riskipreemia puudumine

Riskipreemia on lisaraha, mida peate maksma, et kompenseerida sellega kaasnevaid riske. Võib-olla te ei tea, kuid mis tahes metsakinnisvarasse investeerimine on riskantne. Finantsstabiilsuse seisukohalt on metsakinnisvarasse investeerimine raha raiskamine. See on tingitud asjaolust, et peate tegelema metsakinnistu ostmisega. Riskipreemia on raha, mille osas ei saa kindel olla, kas soetad tagasi või mitte. Sel põhjusel peaksite metsakinnistu ostmise ajal investeerima vähem raha üldistesse kuludesse, mida rakendate.

Järeldus

Kõigi selliste finantsriskide vältimiseks tuleks appi võtta MetsaABC, mis on organisatsioon. See on usaldusväärne metsa ost asutus, mis aitab sul lihtsalt aru saada, kuidas metsakinnistu ostmiseks raha panna.

--

--